Uznávám, že tohle se mi moc nepovedlo, i když jsem se k překladu odhodlávala docela dlouho. Nakonec jsem si film vybrala kvůli počtu řádků (přes 2 300) a věřila, že Vánoce budou tím hnacím motorem k jejich přelouskání. Povedlo se, ale to téma. On už název napovídá, že to nebude žádná extra sranda, ale stejně mě film překvapil, protože jsem čekala úplně jiný průběh.

  
   Nevím, kolik času budu mít přes den, takže když už ponocuju, a už pár minut je Štědrý den, dám vám svůj dárek už teď. Reklamace nepřijímám. Dárek je prostě dárek a ten se neodmítá ani nevrací. Ale slibuju, že příští rok se pokusím si vybrat nějakou parádní romantiku. :^)))

   Teď už k Pandoře. Že bude další do mé sbírky překladů bylo jasné, když je v hlavní roli Kim Nam-gil. Jeho žánrový rozsah je pěkně pestrý a tentokrát padla jeho volba na katastrofický film, který je až děsivě reálný. Tím mě dost překvapil, protože jsem čekala trochu jiný vývoj děje. Obyvatelé malého města získali díky atomové elektrárně práci, ale to je asi tak jediná výhoda. Když pak během zemětřesení, jehož síla není za limitem, který má elektrárna vydržet, dojde k úniku radiace, je Jae Hyeok jediný, kdo může Pandořinu otevřenou skříňku zavřít a obyvatele městečka zachránit. Nebude ale cena za jejich přežití až moc vysoká?   A to je pro dnešek asi všechno. Užijte si film, ale hlavně mějte krásné a pohodové Vánoce podle svých představ! Šťastné a veselé!

P.S. Baliček s titulky obsahuje tři verze titulků. Za Ganool patří můj dík memevovi z titulky.com.