foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Březen
Film Diary of June je hotový a já se vracím k seriálům. Překlad bude probíhat tradičně - TWY je priorita, každý díl střídavě proložím Daemangem a Midasem. Takže už se snad dočkají i ti co trpělivě čekají. :^)Titulky

Přihlášení

Výhody registrace

Nejnovější titulky

30. 3. Daemang - 3. díl
25. 3. Tomorrow with You -   5. díl 
          Seven First Kisses - komplet
21. 3. Midas - 8. díl
17. 3. Tomorrow with You -   4. díl 
17. 3. Seven First Kisses - 6. díl
15. 3. Seven First Kisses - 5. díl
14. 3. Daemang - 2. díl
11. 3. Tomorrow with You -   3. díl 
  5. 3. Never Said Goodbay (film)
  2. 3. Diary of June (film)

Plán překladů

Discovery Of Romance
Love 2000
Mighty Chil Woo
Mawang
Něco japonského :^)
Invincible Parachute Agent
Winter Sonata
Něco japonského
Super Rookie
Resurrection
Něco japonského
The Family is Coming
Bad Guys
Něco japonského

Bez záruky, protože Lee Joon-gi (a pár dalších)... ;^)

V hlavní roli: Časování

19. 8.
JG Style (15. díl)
Časování: 12:59,866/12:59,866
Překlad: 046/140
-----
27. 10.
Cat in The Red Boot (1CD)
00:08:23,785/01:16:31,560
Pohádkový muzikál s Ikutou
Tómou v hlavní roli.

Dlouhodobé projekty

7. 12.. Lee Sun Shin is the Best (17. díl)
HOTOVO!
-----
Candy Candy
Překlad: 027/280
POZASTAVENO
-----
Route 66
POZASTAVENO

Korektury

I Hear Your Voice - 11. díl
Titulky jsou na Aki.

-----
Beautiful Life - 10. díl
Překládá se.


   [Spoilery] V podstatě mám čtyři typy seriálů. Takže nějaké pěti nebo desetibodové hodnocení je mi celkem na pytel. Do první skupiny patří ty seriály, které jsem prostě nedokoukala. Nemám ve zvyku proklikávat. Než to, tak to raději celý seriál zahodím. Zbytečně bych si spoilerovala, kdybych se k tomu či onomu chtěla jednou vrátit. Do druhé kategorie pak patří to, co jsem sice z nějakého důvodu dokoukala, ale žádná hitparáda to taky nebyla a brzy se mi vykouří z hlavy. V té třetí už jsou věci, které mě bavily hodně, pravděpodobně si je budu pamatovat a klidně si je ještě někdy pustím. V té poslední pak mám seriály, které se mi vypálí do srdce a přemýšlím o nich dlouho po skončení. Na rozdíl od třetí skupiny si ale nejsem jistá, jestli si je ještě někdy pustím, protože by v tom mohla být jistá dávka masochismu.

   Do té poslední skupiny patří právě dokoukaný seriál My Spring Days. Dlouho jsem ho chtěla překládat, protože představitel hlavní mužské role patří k mým nejoblíbenějším hercům. Teď jsem ráda, že jsem nemusela. Při mé povaze a při tom, jak všechno prožívám, bych byla na konci asi podobně rozsekaná jako po Sccarlet Heart. Tím spíš, že tady jsem až do předposledního dílu (kecám, až do posledních pěti minut) věřila v pohádkový konec.   Ty poslední dva díly byly tak hrozně dlouhé a tak trýznivé... A já až do samotného konce doufala v zázrak. Zázrak, který se bude rovnat tomu, kdy Bom-yi ušla posledních pár metrů na větrný kopec. Byla jsem přesvědčená, že to je náznak konce samotného. Nebyl...

   Přiznávám se, že když se mi na monitoru objevilo: "Ve chvíli, kdy mě opustila, vypadala šťastně. Bylo to, jako by věděla, že umožní prožít zázračný jarní den někomu jinému." jsem se rozbrečela naplno a na poslední repliku, která zazněla do úžasně udělané poslední scény: "Tohle bylo jarní období mého života, protože jsem byla s tebou, koho jsem vroucně milovala."  už jsem prakticky neviděla. A taky se přiznávám, že jsem u těch posledních dvou dílů vypila skoro celou flašku soju, protože jsem prostě byla rozebraná na součástky. Nebudete mi to věřit, ale já brečela ještě ráno, když jsem si na ten závěr po probuzení vzpomněla. Dneska se už dostávám trochu do normálu, ale ta jeho bolest, tu ještě pořád cítím na srdci jako balvan. Ale o tom srdcovky jsou, ne? :^)
   Co napsat k hercům? Choi Soo-young jsem do teď vůbec neznala, ale její herecký projev se mi moc líbil. Byla úžasně přirozená a měla jsem pocit, že vůbec nehraje. Že svojí rolí žije a láska i bolest, které cítí, jsou skutečné. Určitě se s ní ještě na něco podívám.

   Naproti tomu Kam Woo-sunga mám ráda od první chvíle, kdy jsem ho v Králi a klaunovi viděla a seriál Alone in Love moje sympatie jenom potvrdil. Jak jsem psala, on byl hlavním důvodem, proč jsem seriál chtěla překládat. A pokud se jednou pustím do 60dílného seriálu z období Pekče King Geunchogo, bude to také kvůli němu. No, trochu i kvůli korejským dějinám, které mě zajímají. ;^) Ale abych se vrátila k My Spring Days. Jeho Dong-ha byl naprosto uvěřitelný a jeho herecký projev odpovídal přesně charakteru opatrného, zodpovědného, ale pořád muže, který má právo na lásku. Je jí zaskočen a v první chvíli neví, co si s ní počít. Tím spíš, že ta kterou má rád, je proti němu tak hodně moc mladá. Mladá a paličatá, takže navzdory korejské nátuře, konvencím a vlastně všemu a všem se nenechá odehnat, takže jí nakonec zákonitě musí podlehnout. I když mu to přinese druhou obrovskou bolest. Bolest, která byla jiná než v případě jeho první ženy. Bolest, na kterou se mohl připravit, ale která nemohla být o nic menší.

   Seriál jako celek má dobře napsaný a uvěřitelný scénář. Je podkreslený nádherným soundtrackem, který si za chvilku nahraju na iPod a lokace, v kterých se odehrává, vás lákají k návštěvě. Asi bych se měla víc rozepsat o seriálu jako takovém, ale neumím psát recenze a vlastně ani nechci. Jenom jsem se chtěla vypsat ze svých pocitů a z toho, že pro mě tenhle seriál znamená to samé jako třeba Scarlet Heart, Snow Queen nebo God, Please, Give Me More Time!

primi sui motori con e-max

Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

0 #4 Ainny 2017-02-13 17:44
Cituji DoramaQueen:
Akože ja nie som uplakaná, ale len z tvojej reakcie je mi jasné, že z tohto by som potrebovala po ruke vreckovky. Dávam si k tomu hviezdičku, že si to niekedy pozriem. Možno po nejakom rozchode, aby som sa dorazila. Vyzerá to na srdcovku. Doslova asi. :D Ach jaj... len z toho čo si tu popísala je mi smutno a to ani neviem o čom presne hovoríš - to je už čo povedať.

No jo, ale to už ten smutný konec budeš čekat. Já s tím vůbec nepočítala. To bylo hrozný! :cry:
Ale seriál je nádherný. Vůbec času, který jsem mu dala, nelituju.
0 #3 DoramaQueen 2017-02-13 17:26
Akože ja nie som uplakaná, ale len z tvojej reakcie je mi jasné, že z tohto by som potrebovala po ruke vreckovky. Dávam si k tomu hviezdičku, že si to niekedy pozriem. Možno po nejakom rozchode, aby som sa dorazila. Vyzerá to na srdcovku. Doslova asi. :D Ach jaj... len z toho čo si tu popísala je mi smutno a to ani neviem o čom presne hovoríš - to je už čo povedať.
0 #2 Ainny 2017-02-12 15:47
Cituji tomt:
...

No, já dělala Summer Scent. Prakticky stejné téma, takže mě ze začátku to zhoršení nepřekvapilo a řekla jsem si: Ejhle stejná zápletka. Až když mi začalo v tom patnáctém díle docházet, že tady to bude jinak, se mi začalo dělat mdlo a šla jsem si otevřít to soju. Ale pořád jsem si to nechtěla připustit. :-)
Já ho do topky zatím nedala, protože nevím, co vyhodit. Ale rozhodně patří, jak jsem psala v článku, mezi ty, které mě zasáhly přímo do srdce a ta bolest hlavního hrdiny byla úplně hmatatelná. :cry:
+1 #1 tomt 2017-02-12 15:38
Já měl to samé. Do poslední chvíle jsem doufal, že to skončí happyendem...

Jako viděl jsem už hodně doram, hodně se mě jich líbilo, pár bylo o ničem, ale tento seriál....ten putuje do mé topky úplně nahoru.

Od seriálu jsem nic nečekal, ani jsem nikde nezjišťoval o čem to bude. Viděl jsem na to hotové titulky, tak abych se nenudil, tak jsem si to stáhnul, aby bylo čím zabít večerní nudu.

Nakonec to dopadlo tak, že tohle je jeden z mála seriálů, na který asi nikdy nezapomenu.

Překlad / Translate

Czech Chinese (Traditional) English Filipino French German Hungarian Italian Japanese Korean Polish Portuguese Romanian Russian Slovak Spanish Ukrainian Vietnamese

Průběžně aktualizováno

26. 9. Scarlet Heart: Ryeo
Další várka screenů aneb Lee Joon-gi stokrát jinak a pár dalších.
----
1. 8. Another Oh Hae Young
Screeny z posledních dílů (úplné finále tam není)
----
24. 7.  - Čtu, čteš, čteme
Přidány knížky a autoři z komentářů + nová knížka L. J. Rowland
----
16. 4. Empress Ki
Spousta a spousta screenů.

Co (a proč) právě sleduji

Jewel in the Palace
02/54

Cítím, že je tu správná chvíle na klasiku. Tedy už 14 let nepřekonaný nejsledovanější korejský seriál všech dob. Po druhém díle začínám tušit proč. Obvykle mě dětské začátky neberou, ale tady mi vůbec nevadí a už teď se těším na další díl.
-----
Modern Farmer
13/20

Na tabletu, když jsem mimo notes.
A protože Hong-gi je tak úžasný střevo a Lee Honey neuvěřitelná farmářka. A vůbec všichni se tím natáčením nepochybně parádně bavili. Tím pádem se bavím i já.
-----
Shark
11/20

Když už to běží na KBS World, tak je to pro mě přímo povinnost. :^)
-----
Gegege no Nyobo
156/156

Dokoukáno, ale ještě to tu Zíze chvilku nechám. :^)
-----
Three Meals A Day
01/12

Nějak není čas, ale ono to stejně ještě není celé přeložené.

Jak na titulky

Nejenom pro začátečníky (Ajvngou)
Časování (Ajvngou)
Gramatika (Ajvngou)
Dialogy a něco navíc (titulky.com)
Programy (forum.akihabara.cz)
SW a mp4 (titulky.com)
Vysvětlivky (titulky.com)
Přečasování - SW (ainny.cz)
Přečasování - Aegisub (ainny.cz)
Korektury (ainny.cz)
Parametry (ainny.cz)

Statistika a kontakt

TOPlist

E-mail: annyeong(@)ainny.cz
© Ainny 2011 - 2017

Nenahrávejte, prosím, titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem, nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.