foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Titulky od vás

Přihlášení

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Sdílení

Jak na titulky

Nejenom pro začátečníky (Ajvngou)
Časování (Ajvngou)
Gramatika (Ajvngou)
Dialogy a něco navíc (titulky.com)
Programy (forum.akihabara.cz)
SW a mp4 (titulky.com)
Vysvětlivky (titulky.com)
Přečasování - SW (ainny.cz)
Přečasování - Aegisub (ainny.cz)
Korektury (ainny.cz)
Parametry (ainny.cz)

    Sama ale doufám, že moc ne. Nicméně život tropí hlouposti a můj drahý 85letý táta se rozhodl, že si na oslavě vnukových narozenin sedne na gymnastický balón. Jenže mu jaksi nedošlo, že už mu fakt není dvacet. Hodil záda a pohmoždil si krční páteř. Sice se dá říct: Bohudík, že to takhle dopadlo, ale ty dvě hodiny, než nám z Bulovky zavolali, že je v pořádku (pochopitelně jsme volali rychlou) a můžeme si pro něho přijet, byly dlouhé jak století. 

   Umřu, blahem se rozpustím a končím s DQ! Tenhle překlad jí tak moc závidím, že si to ani neumíte představit. Nejenom, že má v hlavní roli Yang Se-jonga, ale bude tam i Jang Hyuk a to není fér! 🙈 Ba ne, kecám, konečně zase něco na co budu koukat zároveň s překladem a jenom si užívat pohled na ztepilé Korejce. A s dlouhýma vlasama!!! Boha, ať už je za měsíc!

   Hele lidi, jsem fakt ráda, že využíváte chat, ale pokud tu nejsem a vy zadáte nefunkční e-mail, pak se odpovědi nedočkáte. Raději si adresu zkontrolujte. Jistota je jistota. Pokud se do 24 hodin (a to je fakt mezní hranice, protože většinou odpovídám obratem) nedočkáte odpovědi, pak se ozvěte znovu. Ideálně ve chvíli, kdy vidíte, že jsem poblíž počítače. To ale není podmínka, odpovím pochopitelně tak jako tak, jenom to nebude v řádu minut. Mějte krásnou neděli a těšte se na finále Kněze.
  Ani to nervalo dlouho, co? DoramaQueen je prostě nezmar. Kliknutím na obrázek se dostanete na její nový web a Bong Bong v titulku je kouzlo nechtěného. DQ sice asi nebude mít takovou fyzickou sílu, ale té morální, té má rozhodně na rozdávání. Víc toho psát nebudu, snad jenom že se po ní budu opičit. Časem stáhnu Pavlač (edit: Už se stalo), kterou stejně moc nevyužíváte a na dotazy, které nebudete vědět, kam napsat, můžete psát přímo do chatovacího okna. To je asi všechno, co jsem dneska chtěla. Díky všem za podporu, kterou jste projevili. V nouzi poznáš přítele, a i když se mnohdy nedá pomoct přímo, i slovo může dodat sil. Díky, byli jste báječní a jedeme dál!

   Asi jak kdo, že? Určitě jste si toho už všimli a těšili se na narozeninové dárky od DoramaQueen a ona je tu místo oslavy tryzna. Radost z toho má asi jenom ten, kdo její blog nahlásil a nechal zablokovat. Nejspíš mu nedošlo, že tím nepoškodí ji, ale hlavně vás. Načasování si vybral dokonale a důsledky asi budou mnohem větší než zrušení jednoho blogu. A odnesete to hlavně vy. Myslím, že se svého koníčku nevzdá, i kdyby měla překládat jenom pro sebe a pro ty, kterým věří. Otázkou je, jak pokračovat dál.

   Chcete vědět co? Rozhodování. Po tom prvním díle jsem strašně natěšená na Hotel Del Luna. Původně jsem ho chtěla vydávat mezi dvěma díly Discovery, ale teď jsem na vážkách. Následující platí pochopitelně až po dokončení Kněze. Buď budu vydávat díl Hotelu a díl Discovery. Nebo dva díly Discovery a jeden díl Hotelu. Třetí možností je, nechat Discovery jak je a vydávat dva díly Hotelu a díl Discovery. Napravo je anketa a tentokrát nechám rozhodování na vás, protože já fakt nevím.

   Su tu. Jste rádi? Letní pauza je u konce a je načase nastínit, co a jak bude dál. Dneska sice začal Hotel del Luna, ale na ten si budeme muset ještě chvilku počkat. Nejdřív dodělám Kněze. Na vydávání se nic nemění - dva díly Kněze, jeden Discovery. Nechce se mi to počítat, ale řekla bych, že první ze seriálů dodělám během srpna.

   Pokud se vám zdá, že jsem zpomalila, pak nespíte. Bohužel je to opravdu tak. Květen byl poněkud hektický a začátek června bude zrovna tak. Minimálně do středy bude moje tempo podobné šnečímu. Od čtvrtka by už mělo být líp. Někdy holt člověka dožene reálný život, ale nebojte, já mu zase uteču a vrátím se ke svému tempu. Je toho tolik, co chci udělat. Ale ono je to zvolnění čas od času na místě. Možná podvědomě cítím, že už to časem stráveným u kompu přeháním, a proto se mi toho nakupí tolik, že jsem ráda, když si sem na chvilku sednu.
Omlouvám se, ale až do odvolání si dávám pauzu. Od pondělí máme kocoura na veterině, jeho stav se nelepší a v téhle chvíli probíhá jako poslední možnost akutní operace. Celý týden jsem se snažila překládat, ale už melu z posledního a na korektury nemám chuť ani náladu. Nemusíte se bát, že bych skončila nebo něco takového, ale teď to prostě nedávám. Děkuju za pochopení a uvidíme se v lepších časech.
    Vážení, tak přesně takhle se cítím já. Zjistila jsem, že včera zveřejněný devátý díl, který byl pro VIP někdo z devíti (!) lidí zneužil a nejenom, že mi neráčil dát vědět, že dělá hardsuby a třeba se zeptal, jestli mi to nevadí. Ale co mě rozpálilo do běla, je fakt, že tam už nahrál devátý díl! To je nehorázná sprostota a zneužití mé důvěry. Když VIP začínalo, upozorňovala jsem na fakt, že pokud zjistím nějaké zneužití, tak tuhle výhodu zruším.

    I když by obrázek napovídal, že řeč bude o Mr. Sunshine, není tomu tak. Tentokrát jsem si půjčila jenom jeho symboliku, protože postavy na něm se mnohokrát musely rozhodovat, kam dál. Jak jsem psala, i mě  hned na přelomu roku čekalo rozhodnutí, jak dál. Že bez Akihabary, bylo jasné prakticky hned. To udělali vlastně oni. I když tvrdí, že mi smazali infotitulky (a proti tomu bych neprotestovala), není to pravda. Smazali mi všechno. A nebyla jsem jediná. Jiní dostali ban, protože mají na svých webech "závadné" odkazy. Ale to je přece každého věc a každého zodpovědnost. Oni měli spoustu možností, jak to vyřešit. Vybrali si tu pro ně nejjednoduší. Osobně mi to zavání snahou ty odkazy úplně odbourat, aby měli všechny titulky u sebe. Protože právě ty jsou tím, co je pro ně nejdůležitější. Databáze plná nesmyslných shrnutí, v kterých jsou mnohdy i pravopisné chyby, to rozhodně není. Ale teď už k meritu věci.

Rozcestník (Fórum)

Kontakt

Kde ještě mě můžete najít:
Rozcestník (fórum)
Akihabara
Databáze knih
ČSFD
-----
© Ainny 2011 - 2019
-----
Promítačku a pozadí vytvořila:


Statistika

DnesDnes97
VčeraVčera265
Tento týdenTento týden1772
Tento měsícTento měsíc4526
CelkemCelkem296705

Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.