Přihlášení

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Sdílení

Kontakt

Kde ještě mě můžete najít:

Databáze knih
ČSFD

Pro soukromé zprávy můžete použít chatovací okno napravo dole.
-----

© Ainny 2011 - 2020


   Tak jo, taky se vyjádřím, i když můj postoj asi většina zná. Popravdě jsem pořád nepochopila, o co Akihabaře jde. Proč ničí mnohaletou práci spousty lidí, aniž by vyčkala věcí příštích. Navíc tím strhla lavinu mazání hardsubů, mang a videí. Ale to je přece nelegální už spoustu, spoustu let. To to autoři dřív nevěděli? To si opravdu všichni myslí, že jedna OBCHODNÍ smlouva změní stávající zákony a stát povolá do služby spoustu lidí, aby dostali za katr všechny, kteří šíří asijská videa? Ano, mluvím jenom o východoasijské hrané tvorbě. Ne o Hollywoodu apod. To je jiná písnička.
  
    Situaci v anime a manze absolutně nesleduju, takže je nejspíš jiná, ale hrané seriály? Míchají hrušky a jablka. Všechno posuzují podle jednoho mustru a ještě argumentují HBO (v diskuzi na YouTube). Už nějaký čas jim chodí zprávy týkající se nelegálního obsahu. Co vím, tak sami mezi sebou připustili, že jsou to generované zprávy, které rozesílají roboti na základě webové adresy. Prostě se v adresním řádku objeví název něčeho, co je v jeho databázi a šup s tím poskytovateli daného webu. Znovu ale opakuju, že jsem neslyšela o něčem podobném v oblasti hraných seriálů. Akihabara by prostě neměla mít stejná měřítka pro všechny portály.

   Navíc, když je vůle, dá se najít řešení. O to ale na Akihabaře zájem nemají. Nebo by snad byl problém se domluvit s jednotlivými majiteli webů, aby udělali jednu stránku bez jakýchkoliv odkazů a na tu oni odkazovali? Co je na tom trestného? Snad mi nechtějí tvrdit, že jedním odkazem zodpovídají za celý web, s kterým nemají nic společného. Vždyť je to směšné. Jim se prostě líbí ta imaginární moc, kterou mají, baví se touhle panikou a osud Akihabary jim je v podstatě ukradený.

   V době, kdy jsem byla poprvé moderátorem Akihabary, tam byla poněkud jiná atmosféra, ale už tenkrát jsem měla problém s Velkým Bubákem, což se mi teď vymstilo, protože jsem mu víc než čtyři roky nejspíš ležela v žaludku. ;^) A nejenom jemu. S momentálními moderátory Keiiko a spol. jsem naštěstí měla co do činění jenom jako uživatel Akihabary. To ovšem na tom, co si o nich myslím, nic nemění. Dneska jsem náhodou narazila na básničku, která mě k napsání článku vlastně inspirovala. Dám vám ji na konec článku. Severokorejská loutka v záhlaví je úmyslně, protože i Akihabara je pro mě takový malý totalitní stát. ;^)

   Na mém překládání se nic nemění. Až mě Korejci nebo Japonci zažalují, že jim kvůli mně utíká zisk, budu se bavit tím, jak to soudce vypočítá. Když to bude moc, vyhlásím veřejnou sbírku. Nebo se nechám zabásnout. Jenže kam, věznice jsou narvané. Prací ve školce v podstatě vykonávám veřejně prospěšnou práci, takže zbývá domácí vězení. To by bylo času! To by bylo titulků. Jéj. :^))))

   Dneska jsem měla zajímavou, a myslím, že i rozumnou, debatu na YouTube, kterou autor snad nesmaže. Nakonec jsem se dozvěděla, co jsem chtěla vědět. Celá situace se týká hlavně anime a mangy, nicméně mazat se bude všechno. Její závěr mi jenom potvrdil to, co celou dobu říkám, a proč se mi ta amatérská básnička tak líbí. :^)))

   Tož jsem se vykecala a teď ta moje dnešní Múza, která se mi fakt líbí. (Zdroj - Písmák.cz)

Loutka aneb Dej blbci moc ...

Dej blbci moc
a ohne tvá záda,
pošlape tvé touhy
a zboří tvůj plot.

Dej blbci moc
tím víc si ji žádá.
Jsi jen prachem pouhým
z jeho drahých bot.

Dej blbci moc
a jeho vděk pálí,
ošálí tě vodkou,
pak vytáhne bič.

Dej blbci moc,
hned mu rostou svaly.
Tys jen špatnou loutkou,
ON je k světu klíč.

Pouze registrovaní uživatelé mohou zanechat komentář. Prosím, přihlaste se.

Komentáře   

# Ainny 2017-12-22 22:39
Cituji nadya:
Ainny, doufám, že tě opět nahodí na akihabaru, a udělají ti hezčí Vánoce.

Jinak k těm zákonům. Přiznám se, že jsem vůbec nevěděla, že nějaký takový zákon je/ bude. A stejně mi to přijde padlé na hlavu. Ano beru, že někdo ty titulky dělá, ale vždyť je jasné, že to pak jde dál. Někdo má v těch titulcích snad napsáno, že to v jiných jazycích dál nemáme šířit? Až taková situace nastane, tak pak to budu řešit.

Ahojky Nadi, děkuju za podporu, ale moc tomu nevěřím. Oni mají zálohu titulků, ale nemyslím si, že by měli zálohu odkazů, takže s tím nepočítám. A znovu tam ty stovky kolonek vyplňovat opravdu nebudu. Na to nemám čas ani chuť.

Asi tak. DF, Viki a vůbec všichni, co dělají anglické verze, počítají s tím, že to půjde dál. Ozvat by se mohly televizní stanice. Ale proč by to dělaly? Mají reklamu, která je nestojí vůbec nic.
# nadya 2017-12-22 22:15
Ainny, doufám, že tě opět nahodí na akihabaru, a udělají ti hezčí Vánoce.

Jinak k těm zákonům. Přiznám se, že jsem vůbec nevěděla, že nějaký takový zákon je/ bude. A stejně mi to přijde padlé na hlavu. Ano beru, že někdo ty titulky dělá, ale vždyť je jasné, že to pak jde dál. Někdo má v těch titulcích snad napsáno, že to v jiných jazycích dál nemáme šířit? Až taková situace nastane, tak pak to budu řešit.
# Tyckin 2017-12-15 12:26
No žalovat by tě mohl jedině majitel autorských práv filmu/seriálu za předpokladu že bys k překladu užila jejich oficielní titule, ovšem jak říkám, to je úplná pitomina - jednak neprokazatelné z čeho jsi vycházela a pak je to i celkově logicky vzato debilita :-) Když se bude někdo nahánět, tak lidi co sdílej a uploadujou ve velkém zejména nové filmy, fan titulky nikdy nebudou v zájmu ochránců autorských práv ;-)
Jestli na Aki bude nadále uvedeno v sekci překládá ten a ten a dozvím se kde jsou jeho stránky, pak přímý odkaz není třeba, nejsem tupá opice a najdu :D
-1 # Ainny 2017-12-14 18:55
Cituji Tyckin:
...

Pochopitelně. Ale zase... Kdo mě bude žalovat? DramaFever, Viki, VIU? Vědí, že jejich titulky jdou dál a myslím, že s tím nemají problém. :-)

Na Aki chtějí zatím stáhnout jenom odkazy na weby, kde jsou videa, hardsuby, streamy nebo odkazy na ně. To, že smazali mě je o něčem jiném. Můžu si za to sama. Mohlo mi dojít, že mě mají rádi jako osinu v zadku a využijí první příležitosti, aby mě potopili. Myslím, že bych tam mohla nahrát ty titulky znovu. Tedy odkazy sem. Ale dokud tam bude ta sestava, jaká tam je, tak nemám zájem. Po těch šesti letech překládání si mě snad už lidi najdou. :-)
# Tyckin 2017-12-14 18:41
Na nějaké webu jsem nedávno četl jak je to s legálností titulků. Když to předkládáš z nějakých jiných, např. anglických, tak na ty se taky vztahují autorská práva a pak to v pořádku není. Pokud bys je ale dělala od základu svoje (např. z odposlechu), pak by to mělo být OK. Jenže kdo tohle asi bude řešit a prokazovat – leda by tě museli usvědčit z toho, že neumíš Korejsky :-)
Aki bych chápal kdyby stáhli odkazy na hardsuby a videa obecně, proti tomu nic, ale titule už mi přijde fakt zbytečné a řekl bych taková připos*anost :-)
Asijská tvorba je tu legální cestou (s cz/sk podporou!) až na výjimky nedostupná - TV, kina či média nám servírují americké a české sra*ky, tak jak to má jeden asi dělat? Kdo neumí fakt dobře anglicky, nemá jinou možnost než být odkázán na nadšené překladatele a nebo to prostě nevidět. Já bych neměl problém někomu platit rozumnou částku za filmy a seriály, ale v 98% případů není komu. Dokonce bych hezkých pár kousků toužil vlastnit originál, ale není možno (s cz titulky). A navíc, v každém HDD, flešce, médiu apod. platím VÝPALNÉ (oni tomu říkají autorský poplatek) jež např. u nedávno koupeného externího HDD činil opravdu nemalý podíl z ceny, takže mám tak trochu to stahování předplacené nebo snad ne?!
# Ainny 2017-12-14 08:38
Cituji Tyckin:
Ainny kdyby tě náhodou pro výstrahu zavřeli, tak ti budu do basy nosit pomeranče :D
Jestli na Aki nedostanu odkaz kde titule najdu, pak pro mne ztratí jediný smysl proč ji užívám...

Hodnej, vitamíny jsou potřeba. :D
Asi nás bude víc, protože jako databáze je nepoužitelná. :-)
# Tyckin 2017-12-14 08:02
Ainny kdyby tě náhodou pro výstrahu zavřeli, tak ti budu do basy nosit pomeranče :D
Jestli na Aki nedostanu odkaz kde titule najdu, pak pro mne ztratí jediný smysl proč ji užívám...
# sharra 2017-12-12 12:33
Cituji Ainny:
Počkám na převrat, vrátím se a se mnou přijde zákon. :D


Na to se těším. :lol:
-1 # Ainny 2017-12-11 11:05
Cituji Carnivora:
Já sem si včera pak všimla, že máš na hlavní stránce ten odkaz na Loutku. :lol: pobavilo. A už nebrečím, sešítek si zakoupím, kdyby nějakému IT specialistovi zas ujela ruka náhodou. :D

Kašli na sešítek, šetři naše lesy. Piš si to do Excelu. :D

Že jo. Čekala bych, že mě vymažou z mapy světa. A ono ne. Počkám na převrat, vrátím se a se mnou přijde zákon. :D
# Carnivora 2017-12-11 10:29
Já sem si včera pak všimla, že máš na hlavní stránce ten odkaz na Loutku. :lol: pobavilo. A už nebrečím, sešítek si zakoupím, kdyby nějakému IT specialistovi zas ujela ruka náhodou. :D
# Ainny 2017-12-11 09:44
Cituji Carnivora:
...

Nefňukej veverko, včera si tam jenom nějaký jouda hrál při mazání mangy a trochu to přehnal. :D

Cituji Karra67:
Tohle je podle mne účelově zaměřeno na "vyvolené", holt jste Jedinečná, Utržená ze řetězu a Žampiózní :love: Ať vám prstíky vesele klapou po klávesnici

Jé, já mám taky přezdívku! Jak já holkám záviděla! :D :D :D Mám tři vzory (no jo budu se opakovat) - jedním je Honza Lucemburský a jeho: Toho bohdá nebude, aby český král z boje utíkal! Druhý je Jin Do-hyuk (Žampiónův Hero): Když se zakousnu, tak nepustím. A třetí je milovaná Scarlett O'Hara a její: Teď to nebudu řešit. Až zítra, až to přijde. Teď mě napadlo ještě jedno motto: Nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme! Mám dost a to je teprve dopoledne. :D

-1 # Karra67 2017-12-11 09:28
Zdar holky :P
Aki maže, maže, ale stejně se lze dostat jejich prostřednictvím na vaše stránky. Stačí kliknout na překládá, vaše jméno, web a šupky dupky jsme tady O-)
Jinak souhlasím, jsou to matlalové, co takové ulozto nebo war-forum. Tohle je podle mne účelově zaměřeno na "vyvolené", holt jste Jedinečná, Utržená ze řetězu a Žampiózní :love: Ať vám prstíky vesele klapou po klávesnici
# Carnivora 2017-12-10 23:57
Tak jo, tak to jde fakt celé do zádele. :o Nemůžu si přidat doramu do rozkoukaných, nic. No paráda. Tak ještě by mohli smazat i náš vlastní seznam shlédnutých dorama a já si snad půjdu koupit do papírnictví sešit a začnu psát propiskou seznam co sem viděla jako v devadesátkách na základce. Zpátky na stromy, juchů. :cry:
# Ainny 2017-12-10 21:45
Cituji Ivuše:
Tak a aki je prde**! :D Žádný titulky! Žádný odkazy a ani vyhledávat nejde! :D :D Začnu zase chodit na asiantitulky. :D Třeba to tam teď začne zase žít. :D

Jsem chtěla koukat na Blacka a to prostě nejde. :D

Zatím si myslím, že se jenom v něčem vrtají a dají to do kupy. Nejde ani udělování karmy, chtěla jsem ji dát (ano, po dvou dnech trucování jsem se musela přihlásit. :D ) Honzovi135. ale hlásí mi to chybu databáze.

Asianky nejsou špatný nápad. Taky jsem na to už myslela. Ale je lepší nezakládat vlákna v Downloadu, to nemůžou číst nepřihlášení.
-4 # Ivuše 2017-12-10 21:25
Tak a aki je prde**! :D Žádný titulky! Žádný odkazy a ani vyhledávat nejde! :D :D Začnu zase chodit na asiantitulky. :D Třeba to tam teď začne zase žít. :D
# Ainny 2017-12-10 21:24
Cituji Carnivora:
Rádcové našli co hledali a zatím není třeba výkřiku do tmy, tímto se omlouvám. :lol:

Nevím, jestli to byl výkřik do tmy, ale v téhle chvíli prý na Akihabaře žádné titulky nejsou. Co tam s tím zase ti mistři dělají, netuším.
# Carnivora 2017-12-10 21:11
Rádcové našli co hledali a zatím není třeba výkřiku do tmy, tímto se omlouvám. :lol:
# Ainny 2017-12-10 20:43
Cituji Sonney:
No, já jenom doufám, že až nás pozavírají, budeme v celách podle specializace, nic proti lidem od anime, ale tvrdnout s nima bych nejspíš nechtěla.

Btw. "O to, ale na Akihabaře zájem nemají." Taky ti ve škole tvrdili, že před ale se vždycky píše čárka, co? :-D

Tak to já taky ne. To by byla moje smrt! :D :D :D

Jo, a taky mi tvrdili, že před a se píše jenom, když je "a proto". Šmejdi jedni! :D :D :D Nenávidím diakritiku. :mad: :D :D

Opraveno, díky. ;)
# Sonney 2017-12-10 20:40
No, já jenom doufám, že až nás pozavírají, budeme v celách podle specializace, nic proti lidem od anime, ale tvrdnout s nima bych nejspíš nechtěla.

Btw. "O to, ale na Akihabaře zájem nemají." Taky ti ve škole tvrdili, že před ale se vždycky píše čárka, co? :-D
# Ainny 2017-12-10 19:04
Cituji Ivuše:
To je fakt, ale o tom jsem se s ní už bavila! :D Že ať při výslechu na soudě řekne, že miluje oppas a nemůže si pomoct! :D :D Pak ji soudce jistě nechá zavřít do blázince. :D :D

Ale to je dobrý! Já budu tvrdit, že jedu na houbě. Oni si budou myslet, že mluvím o lysohlávce a bude... :D :D :D
# Ivuše 2017-12-10 18:43
To je fakt, ale o tom jsem se s ní už bavila! :D Že ať při výslechu na soudě řekne, že miluje oppas a nemůže si pomoct! :D :D Pak ji soudce jistě nechá zavřít do blázince. :D :D
# Ainny 2017-12-10 17:35
Ivuš, DQ zavřou spíš do blázince! Kam se na tu my mě dvě hrabeme! :D :D :D
# Ivuše 2017-12-10 17:00
Tvůj článek se mi moc líbí. :-* A zrovna my tři, na to máme stejný názor. :D Ale aby taky ne! :D
Z celou aki mě to dost mrzí, protože si myslím, že by to mohlo uškodit rozvíjející se asijské komunitě v ČR a na Slovensku... co si budeme povídat, hodně lidí ani neví, kde titulky hledat... známe z dotazů na našich webech, že? :P A ti, co přichází noví, tak neznají jména známých překladatelů v téhle oblasti, proto, když dojde ke smazání titulků, tak nebudou ve většině případů vědět, kde hledat... jasně, ti co se budou snažit, ti si nás vždycky najdou, :D ale pak je tu ta druhá část... hmm... no, nic, myslím si, že tenhle můj komentář je stejně zbytečnej. :D :D Protože nic nezmění, jen všem, co jsem přijdou řekne, že mám stejnej názor jako vy. :D
Ale měla jsem po delší době potřebu se k tomu taky vyjádřit. :D
Jinak DQ, s vrahy bys určitě neseděla! Rozhodně bys za tohle neskončila ve vězení s vysokou ostrahou! :D :D A když tak zažádáme o společnou celu všechny. ;-) :D :D
-3 # Ainny 2017-12-10 14:32
Cituji DoramaQueen:
Amen sestro. :D Ale ak ma zavrú, tak ma budú asi šikanovať. :D :D Ja mám strach len z toho :D Pretože tam budem pri vrahoch a tak... no... nevadí :D To je iná... Ale s tebou samozrejme súhlasím. Aki si čistí priestor, lebo bola naplnená blbosťami a zahovorili to takto, aby ľuďom dali do hlavy myšlienku že mazanie bol vlastne nápad ľudí a nie ich. Nie je to tak? Že čím viac miesta potrebujú, tým viac platia? Ja si myslím, že je to vždy o peniazoch nech ide o čokoľvek. Nelegálne to bolo aj predtým a tresty sa nemenia, takže panika je úplne mimo takto z čista jasna. Čo sa zrazu zmenilo? Nič. Vôbec nič sa nezmenilo. Ale ako sme sa bavili už. Aspoň nebude konkurencia. :D Niektoré skupiny (ľudia) by zmazanie potrebovali :D :D Nebudem ale menovať, ak budem mať šťastie, tak o to zmazanie ešte požiadajú. :D

Ty kráso! No jo, vždyť mazali ty galerie. Tak to smažou i titulky, co tam jsou nahraný. Odkazy místo nezaberou, ale ty titulky jo! :D

Čím víc o tom člověk přemýšlí, tím víc absurdit vyplouvá napovrch. A ano, pryč s všivou konkurencí! Nevím, jestli si pamatuješ na Vyvolené, ale tam bylo motto: Lepší zůstanou. A to jsme my! :D :D :D

Edit: Možná, že za ty jejich věčné výpadky jsem mohla já, protože těch mých titulků tam prostě bylo moc.
:oops:
# DoramaQueen 2017-12-10 14:04
Amen sestro. :D Ale ak ma zavrú, tak ma budú asi šikanovať. :D :D Ja mám strach len z toho :D Pretože tam budem pri vrahoch a tak... no... nevadí :D To je iná... Ale s tebou samozrejme súhlasím. Aki si čistí priestor, lebo bola naplnená blbosťami a zahovorili to takto, aby ľuďom dali do hlavy myšlienku že mazanie bol vlastne nápad ľudí a nie ich. Nie je to tak? Že čím viac miesta potrebujú, tým viac platia? Ja si myslím, že je to vždy o peniazoch nech ide o čokoľvek. Nelegálne to bolo aj predtým a tresty sa nemenia, takže panika je úplne mimo takto z čista jasna. Čo sa zrazu zmenilo? Nič. Vôbec nič sa nezmenilo. Ale ako sme sa bavili už. Aspoň nebude konkurencia. :D Niektoré skupiny (ľudia) by zmazanie potrebovali :D :D Nebudem ale menovať, ak budem mať šťastie, tak o to zmazanie ešte požiadajú. :D

Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.