foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Nejnovější komentáře

Rozhodně v tom je ně...
Díky za další díl....
ooo díky Ainny za ti...
Zuzinka - Criminal Minds
děkuju :-)
Ainny - Criminal Minds
V pohodě. Už máš mej...

My Drama List

0
Completed
What's Up? (7/20)
7.6
Currently watching
Mouse (2/20)
8.5
Currently watching
7.5
Currently watching
Ukázat vše »

Seznam článků

  
   Článek je v kategorii Spoilery. Pokud se na seriál chystáte, zvažte, zda byste měli číst dál. Pokud ano, pak je to na vaše triko. :^)

   Proč zrovna tenhle seriál? Protože jsem zvědavá na Erica. Jeho výkon ve Fénixovi mě naprosto uchvátil, takže mě zajímá, jestli to byla náhoda, nebo je tenhle ptáček zpěváček opravdu tak výborný herec.

  
   Mám za sebou první tři díly a zatím jednoznačně zklamání. Kromě již zmíněného Erika jsou mi nesympatické všechny ostatní hlavní postavy. Zejména hlavní hrdinka. To je člověk, kterému by měla být odebrána svéprávnost. Tak jako ona bych se nechovala snad ani v deseti letech.
   Děj zatím taky není nic moc. Bezkonkurenční jsou snad jenom Ericovy líbačky, jenže to je trochu málo. Ale jsem na začátku, takže pořád doufám v lepší zítřky. Bohužel, co se titulků týká v ně moc doufat nemůžu. Ne, že by byly úplně špatné. Ale jsou místy nepřesné a překlad až moc doslovný. Pořád se tam například mluví o domě hlavního hrdiny. Jenže on bydlí v nájemním bytě. Hlavní hrdinka místo o spropitné žádá o návrh nebo něco takového a podobné naoko drobnosti, ale bohužel jich tam je dost a já si musím dost často domýšlet, co přesně tam má být. Přiznávám se, že jak vidím v titulcích "Korektura: Kolibříček", tak se mi otvírá kudla v kapse. A tady se to bohužel zase potvrzuje. Mluvnicky v menší míře, ale obsahově a stylisticky víc než dost. Popravdě nevěřím, že nějakou korekturu dělá. Jak jinak si vysvětlit, že už od druhého dílu je v tykání a vykání takový hokej, že ho tak nehraje snad ani Kanada. A ještě ke všemu mezi hlavními hrdiny. Chvilku si tykají, aby si za chvíli vykali. Nebo naopak. Klidně i v rámci jednoho titulkového řádku (viz obrázek níž). Nevím, jak koho, ale mě to poměrně dost ruší.
Přesně takhle titulky vypadat nemají. Střídání tykání a vykání během jedné scény.

   Pokračování na další straně.


   Nic naplat, Eric líbá dobře a líbá rád. Proč by taky ne, když za to navíc ještě dostane dobře zaplaceno, no ne? ;^)
Eric jede jak dráha.

   Konečně! Čtvrtý díl mě bavil. Už jenom dokončení scény z minulého dílu stojí za to. Hlavní hrdinka je sice zmatená z polibku, ale evidentně se jí to líbilo a chce ještě. Čímž totálně odzbrojí i takového Dona Juana, jakým hlavní hrdina je. Sice se pořád chová jako blbka, ale její opilecký výstup korunovaný udáním za sexuální násilí byl super a pobavil mě.
Při výslechu na policejní stanici.

   Už jsem se nechtěla k titulkům vracet, ale fakt mě ten zmatek v ty/vy vytáčí. Jak to mohou autorky titulků v rámci jednoho dialogu desetkrát prostřídat, to nechápu. K čemu je tam uvedená korektorka, když ty titulky žádnou korekturu nemají? Ono to není jenom tohle. Ale třeba zrovna ve čtvrtém díle je scéna, kdy hlavní hrdinka sedí mezi lahvemi soju a hlavní hrdina se jí ptá jestli je nemocná (nebo něco na ten způsob, znovu to hledat nebudu). Jak je možné, že ani jedné při korektuře nedošlo, že tam má být opilá? Na vychytání takových nepřesností je nejlepší si seriál s titulky pustit a opravovat. Dokud se to Myskalík nebo Kolibříček (zajímavé je, že nedělá korekturu ani u svého nicku, protože jednou je v titulcích Kolibříček a jindy zase Kolibřiček) nenaučí, tak jejich práce nikdy nebude lepší a pozorného diváka budou titulky spíš rušit a odvádět jeho pozornost od děje. Tečka.


   Takhle dlouhý rozjezd jsem už dlouho u ničeho neviděla, ale od pátého dílu to začalo mít spád. Je tedy fakt, že se seriál drží profláknutých schémat, ale teď už se mi fakt líbí. Dokonce jsem už přišla na chuť i hlavní hrdince, která je kupodivu už normální. Když jsem mluvila o těch schématech, tak jedním z nejnápadnějších byla popelkovská proměna, která ale trvala jenom chvilku. To je taky věc, kterou nechápu. Někdo hlavní hrdince ukáže, jak může být krásná a ona se pak znovu promění v šedou myšku. Nutno ale dodat, že je díl od dílu roztomilejší. Až na ty hadry co nosí na sobě. To je fakt děs a běs.
   Jak je vidět z fotky, za proměnou nebyl hlavní hrdina. Ten se v dané scéně proměnil v dokonalého šmíráka.
.
   Vidíte ho tam vzadu u baru? Čučí, čučí a svým očím nevěří. A nakonec to pochopitelně nevydrží. Tahle situace si prostě žádá vysvětlení. Objekt jeho touhy ještě netuší, jaké nebezpečí má za zády.
   


   Můžu vám říct, že ulíbanější korejský seriál, jsem taky snad ještě neviděla. Tam se s tím vůbec nepářou. Žádné hubany na tvář a vykulené oči... Teď zrovna hlavní hrdinka s křenem. Což je ovšem poslední hřebíček do rakve sebevědomí hlavního hrdiny a on zkamení jak pověstná Lotova žena.   No, nepsala já jsem to? Další předpokládaný vývoj. Oba páry odjely společně do Singapuru a tam už to hrdina prostě nevydržel. Rozhodl se všechno (tedy hru na zásnuby s bohatou dědičkou) zahodit a poslechnout hlas svého srdce. Ale pozor, ten huban, který je tady o něco níž, nebyl jeho práce. To se rozvášnila hlavní hrdinka a byl z toho parádní záběr, který se u mě zapisuje mezi ty nejhezčí seriálové polibky.

A teď přesně podle očekávání následuje díl plný štěstí, aby mohli hlavní hrdinové padnout až pěkně na dno. A kdo za to může? Pochopitelně, že chlap! Gigolo, který se najednou lekne zodpovědnosti a nedostatku peněz, protože léčba nemocné sestry hlavní hrdinky, bude hodně nákladná. A ten bavorák si taky nezaslouží, aby se na něm usazoval prach. Je rozhodnuto a krásný úsměv zůstane jenom vzpomínkou.

   Jenže, co když za tím není jeho sobeckost? Co když se proto rozhodl z úplně jiného důvodu. Není to nakonec tak, že se vlastně obětoval, aby mohl zaplatit účty za nemocnici? Je to pro něho jediná možnost, jak své lásce pomoct? Uvidím. Navíc je tu totiž ještě jedna linie a ta asi ještě přinese napětí víc než dost. Smrt křenova otce nebyla náhodná a jak to vypadá, tak za ní stál jeho největší dobrodinec. Jsem na těch posledních pět dílů fakt zvědavá.
Na závěr jsem si nechala Ericovo filozofování, protože se mi líbilo, i když ta poslední věta mohla být formulována líp. Ale to skoro všechno a všude. Od devátého dílu mi titulky přijdou o něco lepší, i když zmatky a chyby tam jsou pořád, tak už mě neruší tolik jako v první polovině.


   Tak přesně kvůli tomuhle jsem začala spoilerovat. Teď mám teorii a ta prostě musí ven. Jinak to do večera nevydržím. To dítě, kvůli kterému Eric zrovna pouští skleničku, nebude manažera ale jeho. Eun-soo byla určo těhule už před svatbou, ale nevěděla o tom! Potrat se nepřipouští a jiný konec taky ne. A jestli mi to Korejci nesplní, tak ať si mě nepřejou. Už aby byl večer. Ufff!


   Zazvonil zvonec a další jihokorejské pohádky je konec. Moje konspirační teorie byla sice úplně mimo a místo ní jsem se dočkala tradičního vývoje. Ale něco jsem přece jenom uhodla. Úplný konec. Někdy během sledování posledních dvou dílů mě napadlo, že to skončí tak, jak to začalo. A ono jo.
   Po tom začátku, který mě tak hrozně zklamal se seriál rozjel a moje nenáročné já do sebe vtáhl. Většinu představitelů asi vyhledávat nebudu, ale příběh jako takový mi vyhovoval. Líbil se mi hlavní hrdina (teď nemyslím Erica, ale postavu jako takovou). Ve chvílích, kdy se trápil, jsem si mnula ruce a jako ženská jsem mu to škodolibě přála. Hlavní hrdinka byla ze začátku opravdu děsná, celou dobu měla i příšerný outfit, ale nakonec si mě získala tím, jaká byla. Líbilo se mi i to, že se z ní nestala žádná suverénka, ale i když to na první pohled nebylo patrné, protože pořád byla tou křehkou dívkou, stala se opravdu silnou ženskou.
   Ale nejvíc mě překvapili křeni. Obě postavy byly výborně napsané. Oba se v průběhu děje změnili z nesympatických postav v lidi, které člověk začal chápat a soucítit s nimi.

   A to je asi tak všechno. Možná časem ještě něco připíšu, ale teď už mě vůbec nic nenapadá. Co bude, bude.

Víc fotek najdete v Galerii.
Ještě tu žádný komentář není. Můžete být první...

Přihlášení

Správa profilu

Odběr novinek

Už si nemusíte hlídat nové titulky tady na webu. Stačí se přihlásit k odběru novinek a nic vám neuteče.

captcha 

Kontakt

* Kontaktní formulář *

Kde ještě mě můžete najít:

Instagram
Discord
Dorama CZ/SK
Facebook (momentálně neaktivní)
MyDramaList
Čsfd
-----
© Ainny 2011 - 2021


Nenahrávejte prosím titulky z těchto stránek bez mého vědomí na jiné weby a nedělejte z nich hardsuby.
Vždycky je možné buď uveřejnit odkaz sem nebo se domluvit. Děkuji za pochopení.